نویسنده

  • 0 کاربر نظر خود را گفته اند
  • 0 نفر پسندیدن

مدل REAN رویکردی انعطاف‌پذیر برای مدل‌سازی استراتژی دیجیتال

rean

چرا از مدل REAN استفاده می‌کنیم؟

ما در تیم بازاریابی دیجیتال؛ از مدل‌های زیادی استفاده می‌کنیم. به نظر من، اگه بخوایم منصفانه با موضوع برخورد کنیم، ما یک گروه منسجم هستیم، نه مدل‌های مخصوص خودمون. مدل‌ها به ما در برنامه‌ریزی، برقراری ارتباط و پیگیری تلاش‌های دیجیتالی کمک میکنن. انجام دادن این کار خیلی مهمه، چون راه‌های زیادی برای برنامه‌ریزی، ارتباط و ردیابی وجود دارن! یکی از ساده‌ترین تله‌هایی که وقت کار با یک استراتژی دیجیتالی به اون میفتی، اینه که به طور تصادفی از گردش کار خارج میشی و می‌بینی کاملاً در تضاد با هدفی که در اول مشخص کردی، هستی. خیلی از مدل‌های مخفف وجود دارن (SOSTAC،PESTLE ،RACE ،DMMM ،SWOT  و غیره) اما اونا واقعاً یک هدف دارن: به تو کمک میکنن تا از تلاشت، بهترین استفاده رو ببری.

REAN چیه؟

مدل REAN توسط استیو جکسون (Steve Jackson) در کتاب Cult of Analytics در سال ۲۰۰۹ به شهرت رسید: اون در این کتاب استراتژی‌های بازاریابی آنلاین رو با محوریت Web Analytics توضیح داد. اما این مدل توسط خاویر بلان (Xavier Blanc) در سال ۲۰۰۶ ایجاد شد. بلان در ابتدا از این مدل، برای انجام طرح‌ریزی استفاده می‌کرد اما جکسون؛ از اون به عنوان چارچوبی برای سنجش اندازه‌گیری این فعالیت‌ها، به ویژه KPI ها ارائه داد. مدل REAN؛ به طرز شگفت‌آوری قابل انعطافه و در واقع میتونی از اون برای پشتیبانی از انواع تلاش‌های بازاریابی استفاده کنی. انجام این کار میتونه برای طراحی فعالیت‌های بازاریابی، برنامه‌ریزی چارچوب‌های اندازه‌گیری، تعیین اهداف، نقشه‌های کانال‌های بازاریابی دیجیتالی استفاده بشه.

REAN مخفف:

Reach دستیابی

ngageE تعامل

Activate فعال‌سازی

Nurture پشتیبانی

REAN info

 اما نحوه‌ی تفسیر این دسته بندی‌ها، میتونه نتایج متفاوتی برای استفاده‌کنندگان داشته باشه. اینکه از کدوم تفسیر استفاده میکنی به این بستگی داره که میخوای به چه سؤالی پاسخ بدی.

نقشه‌ای برای فعالیت‌ها

اگه سؤالت این باشه که استراتژی دیجیتالت چطور باید باشه؛ باید این سوال رو هم بپرسی: چطور میتونم به مشتریان فعلی یا بلقوه؛ دسترسی و تعامل داشته باشم یا بتونم اونا رو پرورش بدم؟

تو می‌تونی با استفاده از این مدل، در زمینه‌ی فعالیت‌ها یا اقدامات لازم برای تعامل با مخاطبانت، نظارت ویژه‌ای‌ای داشته باشی. استفاده از این مدل؛ مجموعه‌ی کاملی از اقدامات لازم برای پشتیبانی مخاطبانت در چرخه خرید رو ارائه میده.

نقشه‌ا‌ی برای اندازه‌گیری

اگه سؤالت این باشه که چه عاملی باید اندازه‌گیری بشه؛ باید این سوال رو هم بپرسی: من چه عواملی رو باید رد‌یابی کنم تا بتونم به مشتریان فعلی یا بلقوه؛ دسترسی و تعامل داشته باشم یا بتونم اونا رو پرورش بدم.

برای ارزیابی موفقیت در هر گروه؛ میتونی از REAN استفاده کنی تا معیارهای لازم برای ردیابی رو تنظیم کنی. از طرفی این فریم‌ورک؛ یک داشبورد مناسب برای پیدا کردن نقاط ضعف، در استراتژی توست. با گذشت زمان؛ تو میتونی تصویری از نحوه‌ی دستیابی به نتایج در هر مرحله از چرخه خرید رو ایجاد کنی و محل‌های احتمالی خروج مشتریان، در سفر مشتری رو متوجه بشی.

نقشه‌ای برای اهداف

اگه سؤالت این باشه که چطور میتونم متوجه بشم که اهداف جامعی دارم؛ باید این سوال رو هم بپرسی: اهدافت؛ بهت کمک میکنن تا بتونم با مشتریان فعلی و بلقوه؛ دسترسی و تعامل داشته باشم یا بتونم اونا رو پرورش بدم؟

استفاده از فریم‌ورک REAN برای نقشه‌ی اهداف؛ خود روش مناسبیه و به سرعت مشخص میکنه که کدوم مرحله از سفر خریدار، ممکنه توجه لازم و مورد نیاز برای این‌کار رو، جلب نکرده باشه. وقتی که ما  اهداف رو ایجاد می‌کنیم، دوست داریم از روش SMART استفاده کنیم و همیشه مطمئنن بشیم که اونا با اهداف کلی شرکت ما مطابقت دارن.

نقشه‌‌ای برای کانال‌ها

اگه سؤالت این باشه که من از کانال‌های صحیحی استفاده می‌کنم؛ باید این سوال رو هم بپرسی: کانال‌های مختلف بازاریابی؛ چطور به من کمک میکنن تا بتونم با مشتریان بلقوه یا فعلی؛ دسترسی و تعامل داشته باشم یا بتونم اونا رو پرورش بدم؟

با نقشه‌برداری از کانال‌های مختلف بازاریابی با فریم‌ورکREAN ، به سرعت متوجه میشی که کانال‌های فعلی مورد استفاده‌ات؛ از استراتژی دیجیتالیت پشتیبانی می‌کنه؟ ممکنه که تو از کانال‌های کمی برای انجام کارِت استفاده میکنی؟ و اینکه مرحله‌ای از سفر مشتری وجود داره که پشتیبانی ‌نشه؟

REAN :در آخر در دنیای واقعی

فکر کن تو یک بازاریاب هستی که بودجه زیادی نداری، استفاده از مدل چندگانه REAN، یک راه مناسب برای ایجاد یک ارتباط راحت؛ در جایی که استراتژی دیجیتالی تو به پشتیبانی بیشتری نیاز داره. مثلاً تو با مدیرعامل، برای یک هدف مثل دستیابی به بستن فروش بیشتر (فعال کردن مشتریان بلقوه) توافق کردی، اما مدل کانال REAN شما هیچ پشتیبانی از فعال‌سازی رو نشان نمیده. اما اگه دو مدل رو در کنار هم استفاده کنی، میتونی از اونا به عنوان یک عامل بسیار مناسب، برای تخصیص بودجه‌ی برای بازاریابی مجدد یا فعالیت‌های جستجوی پولی استفاده کنی. انجام این کار برای تو، برد_برد محسوب میشه..

نظرات شما:

منتظر خوندن نظر ارزشمند تو هستیم.

آزمایشگاه ایده
خبرنامه
آموزش

من خلاق بیدار شو

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که رمز موفقیت ... آیا تاکنون از خود پرسیده اید که رمز موفقیت بعضی از افراد در دنبال کردن و رسیدن به اهداف و آرزوهایشان چیست؟
دانلود