نویسنده

  • 1 کاربر نظر خود را گفته اند
  • 0 نفر پسندیدن

ایمیل مارکتینگ و ۲۵ مزیت آن

میخوای از مزایای ایمیل مارکتینگ مطلع بشی و بدونی که این کار چطور میتونه در تجارتت بهت کمک کنه؟

برای مشاغل کوچیک (small businesses) تصمیم‌گیری برای صرف هزینه بازاریابی، مسئله‌ی مهمیه. تو در حالی که میخوای با ایجاد لید (lead) در زمان تعامل با مشتریان فعلی، اطمینان پیدا کنی که تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده‌ات، مقرون به صرفه بوده و نتایجی رو به همراه داره.

جواب چیه؟

ایمیل مارکتینگ

درسته که ایمیل مارکتینگ سال‌هاست مورد استفاده تجارت‌های کوچیکه، اما هنوز استفاده از اون نتایج قابل توجهی رو برای اونا به همراه داره.

در چند سال گذشته استراتژی‌های ایمیل مارکتینگ به شکل جدیدی دراومدن. دیگه تمرکز شرکت‌ها فقط روی ارائه‌ی تخفیف و تبلیغات نیست. اولویت‌کاری اونا به مواردی مثل محتوای با اهمیت برای مخاطبان، ادغام خرید، کمپین‌های تعامل مجدد و غیره تبدیل شده.

 

ایمیل مارکتینگ

 

پیش‌بینی که توسط استاتیستیکا ( Statistica شرکت نرم‌افزاری ارائه داده‌ها) انجام شده، به این نکته اشاره داره که در سال ۲۰۲۳، تعداد ۳/۴ میلیارد نفر در جهان از ایمیل استفاده میکنن. یعنی یک برند به ازای هر ۱ دلار که در استراتژی ایمیل مارکتینگ صرف میکنه، ۴۴ دلار سود میبره.

حتی با زیاد شدن محبوبیت سایر پلتفرم‌های (platform) بازاریابی، مثل شبکههای اجتماعی، ایمیل مارکتینگ؛ هنوز یکی از بهترین تاکتیک‌هاییه که برندها میتونن از اون، برای جلب و جذب مخاطبان هدفشون استفاده کنن. ما در اینجا ۲۵ مزیت برتر استفاده از ایمیل مارکتینگ رو برای تو آوردیم و توضیح میدیم که چطور اونا میتونن به تجارتت، در بهبود ایجاد لید، تبدیل (conversion) و درآمد تو کمک کنن.

۲۵ مزیت عمده ایمیل مارکتینگ

۱. مشتریان هر روز ایمیل خودشون رو چک می‌کنن.

تو چند مرتبه در روز ایمیلت رو در کامپیوتر یا موبایلت چک میکنی؟ چه ایمیل شغلی باشه یا شخصی؛ بیشتر افراد حداقل یک بار در روز ایمیلشون رو چک میکنن تا ببینن چه پیام‌های جدیدی دریافت کردن. به طور خاص اونا ۲۰ بار در روز، صندوق ورودی ایمیلشون رو بررسی میکنن و ۶۸.۹٪ از این گیرندگان، با استفاده از موبایل، پیام‌های بازاریابی رو ۲ تا ۳ روز در هفته میبینن. یعنی که ایمیل مارکتینگ، به تجارت‌های کوچیک این مزیت رو میده که بتونن به طور منظم، پیش روی مخاطبان قرار بگیرن. این واقعیت ساده، که مشتریان تو هر روز ایمیلشون رو چک میکنن، مهمترین مزیت این کاره.

۲. می‌تونی با ایمیل مارکتینگ، تبدیل‌های بیشتری انجام بدی.

یک مزیت عمده‌ی دیگه‌ی ایمیل مارکتینگ اینه که اغلب، نرخ تبدیل (conversion rate) بالاتری رو نسبت به بقیه‌ی روش‌های بازاریابی ایجاد میکنه. مجله‌ی اقتصادی مک‌کینزی (فصلنامه‌ی McKinsey یک مجله تجاری برای مدیران ارشده که روی مدیریت و تئوری سازمانی متمرکزه) گزارش میده که میانگین مقدار دریافت سفارش به وسیله‌ی ایمیل، حداقل ۳ برابر بیشتر از میانگین سفارش ​​پست‌‌های شبکه‌های اجتماعیه. بعد از تدوین استراتژی ارتباطی موثر، تجارت تو میتونه از طریق ایمیل مارکتینگ، تبدیل رو بیشتر کنه. به وسیله‌ی ساخت ایمیل‌های مناسبی که با یک فراخوان به عمل (call-to-action) شفاف تموم میشن، برند تو میتونه مخاطبان ایمیل رو ترغیب به انجام گام بعدی در سفر خریدار (buyer journey) کنه و اونا رو به تبدیل شدن نزدیک میکنه.

۳. مقرون به صرفه‌تر از روشهای سنتی بازاریابیه.

ایمیل مارکتینگ در مقایسه با بقیه روش‌های سنتی بازاریابی مثل ارسال نامه و رسانه‌های چاپی، ارزون‌تره. در حالی که روش‌های سنتی بازاریابی چاپی، تو رو مجبور به صرف هزینه در زمینه‌ی چاپ و تبلیغات میکنن، ایمیل مارکتینگ به سرمایه‌گذاری کمتری در زمان و منابع، برای تولید محتوای موثر نیاز داره. علاوه بر هزینه‌های عملیاتی نسبتاً پایین، باعث فراهم شدن نرخ بازگشت سرمایه (ROI) نیز میشه. براساس گزارشی از دی‌بی‌اس دیتا (DBS Data یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی بازاریابی و تبلیغاتی) مشاغل میتونن به ازای هر ۱ دلاری که برای ایمیل مارکتینگ صرف میکنن، متوسط ​​بازده‌ی ۳۸ دلاری رو انتظار داشته باشن.

۴. می‌تونی چرخه فروشت رو خودکار کنی.

تو با اتوماسیون بازاریابی ایمیلی، میتونی چرخه‌ی فروشت (sales cycle) رو به طور خودکار انجام بدی.

 

چرخه فروش

 

اتوماسیون بازاریابی ایمیلی؛ به تو این امکان رو میده تا بتونی چرخه‌ی فروشت رو خودکار کنی. تجارت تو میتونه از ابزارهای اتوماسیون ایمیلی، برای ایجاد کمپین‌های قطره‌ای ایمیل (email drip campaign) استفاده کنه که به طور خودکار پیام‌های ایمیل رو، با برنامه‌ای مشخص برای افراد ارسال میکنه و به تو کمک میکنه که بتونی یک تاچ‌پوینتی خودکار با مشتریان ایجاد کنی.

در زمانی که کاربر در وب‌سایتت کاری رو انجام میده، میتونی کمپین‌های اتوماسیون رو برای ایجاد پیام‌های خاص تنظیم کنی. مثلاً اگه مشتری از صفحه‌ی قیمت‌گذاری تو بازدید کنه اما سایتت رو ترک کنه؛ میتونی به وسیله‌ی پیامی خودکار با اون تماس بگیری تا مطمئن بشی که اون سوال دیگه‌ای نداره.

۵. می‌تونه میزان بازدید از وب سایتت رو افزایش بده.

پیام‌های ایمیل مارکتینگ میتونن بهت در افزایش بازدید از وب‌سایتت کمک کنن. تو میتونی به وسیله‌ی ایمیل، به محتوای وب‌سایت مربوطه لینک بزنی یا CTA جذابی رو بسازی، که خوانندگان بخوان برای انجام یک اقدام خاص، به وب‌سایت تو مراجعه کنن. اگه واقعاً میخوای CTA ممتازی داشته باشی، ممکنه بخوای از دکمه‌ایای رنگی استفاده کنی که خوانندگان به راحتی بتونن از CTA تو مطلع بشن و به وب‌سایت تو برگردن.

۶. ردیابی و اندازه‌گیری با ایمیل مارکتینگ آسونتره.

با استفاده از ایمیل مارکتینگ میتونی تعداد دقیق افرادی که محتوای ایمیل تو رو باز میکنن، میخونن و کلیک میکنن رو ببینی.

 

ردیابی

 

این کار به تو امکان میده تا مشخص کنی که کمپین ایمیلی تو موفقیت آمیزه یا خیر و میتونه به تو کمک کنه تا متوجه بشی که این کمپین‌ها؛ چه مقدار بازدهی رو برای سرمایه‌گذاری تجارتت ایجاد میکنن. همون‌طور که تو موضوعات، پیام‌ها و انواع پیشنهادات کارهایت رو تنظیم میکنی، میتونی مقدار موفقیت هر استراتژی‌ رو ببینی تا متوجه بشی کدوم استراتژی، بهترین نتیجه رو برای تو داره.

۷. می‌تونی آگاهی از برند (brand awareness) رو از طریق ایمیل مارکتینگ افزایش بدی.

آگاهی از برند؛ یکی از مهم‌ترین مزایای ایمیل مارکتینگه. ایمیل مارکتینگ به تو کمک میکنه تا به وسیله‌ی وارد کردن پیام‌های ایمیل، به صندوق ورودی‌های مشتریان بالقوه‌ی جدید، آگاهی از برند رو افزایش بدی. هرچقدر ارتباط تو با مشترکان ایمیلت بیشتر باشه، احتمال اینکه مشتریان وقتی به دنبال محصولات یا خدماتن، به فکر تجارت تو بیفتن، بیشتره.

۸. مردم استفاده از ایمیل رو ترجیح میدن.

مشتریانت و لیدهای تو، احتمالاً ایمیل‌های بازاریابی تو رو میخونن و اقدام میکنن چون خیلی از اونا مشتاقانه، منتظرن تا این نوع ارتباطات رو از طرف تو دریافت کنن. در واقع طبق مارکتینگ شِرپا (MarketingSherpa  موسسه‌ی تحقیقاتی بازاریابان) ۷۲٪ از بزرگسالان ایالات متحده ترجیح میدن که از طریق شرکت‌ها، ارتباطات الکترونیکی رو دریافت کنن و فقط ۱۷٪ درصد بزرگسالان ایالات متحده، ارتباط از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی رو ترجیح میدن.

۹. می‌تونی از کمپین‌های ایمیل مارکتینگت به عنوان بهترین وسیله برای رسیدن به هدف استفاده کنی.

یکی دیگه از مزایای عمده‌ی ایمیل مارکتینگ، تقسیم بندی لیسته. انجام این کار به تو امکان میده تا بتونی لیست ایمیلت رو، در گروه‌های مختلف و با ویژگی‌ها یا علایق مربوطه تقسیم یا جدا سازی کنی. بعد از انجام این کار میتونی محتوای هدف‌مندتری (targeted content) رو به خوانندگانت ارائه بدی. با انجام این کار ارتباط و ارزشی رو زیاد میکنی که میتونه باعث تبدیل بیشتری بشه.

۱۰. بازاریابی از طریق ایمیل می‌تونه بهت در ایجاد اعتبار کمک کنه.

 مشتریان دوست دارن با شرکتی که به اون علاقه‌مندن و اعتماد دارن، تجارت کنن. ایمیل به تو این فرصت رو میده تا بتونی به وسیله‌ی ارائه محتوایی مفید و آموزنده‌ای که برای مخاطبانت ارزش افزوده‌ای ایجاد میکنه، این اعتبار رو برای مخاطبانت ایجاد کنی. خیلی از مشاغل برای تهیه محتوای ارزشمند به طور منظم برای خوانندگان، خبرنامه‌ی ماهیانه‌ی ایمیلی تهیه میکنن. مشاغل به وسیله‌ی ارائه اطلاعات مربوط و دقیقی که برای مصرف کنندگان مفیده، برای ایجاد اعتبار تلاش میکنن و میخوان به عنوان رهبر فکری (thought leader) در صنعت خاصشون معرفی بشن.

۱۱. می‌تونی از ایمیل‌های بازاریابی برای تقویت روابطت با مشتریان استفاده کنی.

علاوه بر کمک به در ایجاد اعتبار، ایمیل مارکتینگ میتونه بهت کمک کنه تا بتونی روابطت رو با لیدها و مشتریان موجود تقویت کنی. از طریق ایجاد ارتباطات ایمیلی مناسب و ارزشمند، میتونی در ذهن مخاطبت قرار بگیری، به مخاطبانت درباره‌ی موضوعاتی که برای اونا بیشترین اهمیت رو دارن، آموزش بدی و با اطلاع رسانی درباره‌ی تبلیغات ویژه، قدردانیت رو از تجارت با اونا نشون بدی.

۱۲. محتوای بازاریابی از طریق ایمیل قابل اشتراک‌گذاریه.

 به اشتراک گذاشتن محتوای ایمیل مارکتینگ کار آسونیه. دکمه‌های اشتراک در شبکه‌های اجتماعی و اشتراک ایمیل رو در پیام‌های ایمیلت در نظر بگیر تا به خوانندگان این اجازه رو بده که به آسونی و راحتی، محتوای ایمیل مورد علاقه‌شون رو با دوستان، خانواده و همکارانشون به اشتراک بذارن. این کار به بهبود دسترسی تو کمک میکنه و باعث ایجاد لیدهای جدیدی برای تجارت تو میشه.

 

اشتراک گذاری

 ۱۳. با هر دستگاهی می‌تونی به افراد دسترسی پیدا کنی.

بیشتر افراد ایمیلشون رو از طریق موبایل چک میکنن. بر اساس آخرین آمار منتشر شده مشخص شد که ۴۱.۹٪ از ایمیل‌های باز شده، به وسیله‌ی موبایل انجام میشه. این آمار چه معنایی برای تجارتت داره؟ تو میتونی فارغ از اینکه در کجاین یا از چه نوع دستگاه استفاده میکنن، به وسیله‌ی ایمیل مارکتینگ به مخاطبین دسترسی پیدا کنی و باعث بهبود دیدگاه و دسترسی به اونا در زمان کمتری بشی. اطمینان پیدا کنی که ایمیل‌های تو، به راحتی قابل باز شدن و خوندن از طریق موبایله. پس تو باید توجه زیادی به اندازه‌ی تصویر و مقدار متن موجود در صفحه داشته باشی.

۱۴. ایمیل بهت این امکان رو میده که بتونی عامل تماس شخصی رو به بازاریابیت اضافه کنی.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای ایمیل مارکتینگ اینه که ایمیل؛ به تو امکان میده تا بتونی پیام رسانیت رو شخصی سازی کنی و ارائه‌ی دسترسی به مخاطب مناسب، در زمان مناسب رو برای تو امکان پذیر کنه. تو میتونی به وسیله‌ی تقسیم بندی اطمینان حاصل کنی که مخاطبان، مرتبط‌ترین و موثرترین محتوا رو دریافت میکنن و میتونی مخاطبان رو با اسمشون خطاب کنی و مستقیماً با اونا صحبت کنی. مشترکان ایمیل تو، بیشتر به محتوایی پاسخ میدن که به نظر میرسه فقط برای اونا به صورت شخصی نوشته شده. طبق گفته‌ی هاب‌اسپات ( Hobspotشرکت توسعه دهنده و بازاریابی آمریکایی) ایمیل‌هایی که اسم کوچیک گیرنده‌ رو دارن، دارای نرخ کلیک (click-through rate) بالاتری نسبت به ایمیل‌هایین که اسم کوچیک ندارن.

۱۵. روشی عالی برای ایجاد هیجان تبلیغاته.

 یکی از محبوب‌ترین موارد استفاده در ایمیل مارکتینگ، ایجاد هیجان برای تبلیغات آینده‌ست. چه فروشی فصلی داشته باشی و چه تبلیغات لحظه آخری، میتونی با استفاده از ایمیل مارکتینگ؛ با مشتریانت ارتباط برقرار کنی و با انجام این کار به مشتریان و لیدهات، این فرصت رو اطلاع بدی.

۱۶. ایمیل بهت کمک می‌کنه تا ضمن دسترسی به بیشترین مخاطب ممکن، بتونی در زمان صرفه‌جویی کنی.

در حالی که اجرای بعضی از تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال (digital marketing tactic) به زمان بیشتری نیاز دارن و حتی نتیجه‌گیری زمان‌بری هم داره، تو میتونی به وسیله‌ی ایمیل مارکتینگ، به صورت سریع و مستقیم اصول توسعه‌ی کمپین رو یاد بگیری. مجموعه‌ی ابزارها و پلتفرم‌های (platform) ایمیل مارکتینگ، به وسیله‌ی ساده کردن روند ایجاد و توزیع سریع ایمیل‌های بازاریابی حرفه‌ای، بهت کمک میکنه تا بتونی به سرعت به نتایج دلخواه برسی.

۱۷. ایمیل‌های خودکار می‌تونن خریدهای نیمه کار بیشتری رو به خرید نهایی تبدیل کنن.

برای هر شرکت تجارت الکترونیکی، سبد خرید رها شده یک موضوع ناخوشایند آشناست. مشتریان از سایت تو بازدید میکنن، کالاهایی رو در سبد خریدشون قرار میدن و بعد بدون خرید نهایی، سایتت رو ترک میکنن.

 

سبد خرید

 

ممکنه اونا مشغول کار دیگه‌ای باشن یا بخوان قبل از خریدشون فکر کنن، توجه به این نکته خیلی مهمه که تو از این فرصت استفاده کنی و با مشتریان تعامل مجدد (re engage) انجام بدی. با استفاده از اتوماسیون ایمیل، میتونی یک ایمیل رو به صورت خودکار، برای این دسته از مصرف کنندگان ارسال کنی و اونا رو تشویق کنی تا به سایتت برگردن و خریدشون رو نهایی کنن.

۱۸. ایمیل مارکتینگ باعث ایجاد ارتباطات سریع میشه.

برخلاف کانال‌های بازاریابی مثل تبلیغات بیلبورد، تبیلغات کاغذی یا تبلیغات تلویزیونی؛ ایمیل‌مارکتینگ به تو این امکان رو میده تا بتونی در زمان مناسب با مشتریان و لیدها ارتباط برقرار کنی و این کانال رو برای ارسال پیام به موقع، به مشترکان ایمیلت تبدیل کنی. مثلاً اگه فروش لحظه آخری داری یا میخوای تبلیغاتی رو که به زودی تموم میشه رو به مشتریان یادآوری کنی، میتونی به سرعت ایمیل بازاریابی تهیه کنی که فقط در مدت زمان مناسبی، به صندوق ورودی خوانندگان برسه تا اونا بتونن از مزایای تبلیغاتی استفاده کنن که قراره به زودی منقضی بشه.

۱۹. می‌تونی به وسیله ایمیل مارکتینگ در ذهن‌ها باقی بمونی.

 یکی دیگه از مزایای دیگه‌ی ایمیل مارکتینگ اینه که ارتباطات ایمیلی، به تو این امکان رو میده تا بتونی به طور مرتب، با مشترکانت ارتباط برقرار کنی و مطمئن بشی که در ذهن اونا باقی بمونی. برای ایجاد یک تجارت پایدار، باید روی تبدیلات جدید تأثیر بذاری و مشتریان رو برای انجام تجارت مجدد، تشویق کنی. به وسیله‌ی ایمیل به صورت دوره‌ای، میتونی با مشترکانت در ارتباط باشی تا ارزشی رو که تجارتت به برای اونا ایجاد میکنه رو یاد آوری کنی. این یک روش عالی، برای برقراری ارتباط با مشتریان در زمان خرید و در عین حال پرورش لیده.

۲۰. آزمایش محتوای ایمیل بهت در بهینه‌سازی محتوا کمک می‌کنه.

به وسیله‌ی ایمیل مارکتینگ، تجارت تو میتونه محتوا و پیام‌هایی رو، که در بین مخاطبانت بیشترین تأثیرگذاری رو داره شناسایی کنی و برای به دست آوردن بهترین نتیجه، محتوا رو بهینه‌سازی کنی. با تقسیم‌بندی لیست، هدف‌گذاری دموگرافیک و آزمایش، میتونی استراتژی موثری برای دستیابی به هر یک از بخش‌های مخاطبانت ایجاد کنی. وقتی که از داده‌ها برای تعیین انواع پیام‌ها و پیشنهادات برای هر مخاطبی استفاده میکنی، میتونی نرخ باز شدن ایمیل (open rates) و تبدیل رو به حداکثر برسونی.

۲۱. ایمیل به آسونی در بقیه کانال‌های بازاریابیت ادغام میشه.

یکی از نکات جالب در مورد ایمیل مارکتینگ اینه که میتونه به راحتی، با بقیه‌ی کانال‌های بازاریابی ادغام بشه. مثلاً تو میتونی از محتوای ایمیل مارکتینگی که عملکرد خوبی داشته استفاده کنی و چند پست در رسانه‌های اجتماعی رو، به وسیله‌ی همین محتوا توسعه بدی. بدون اینکه نیاز باشه از اول یک محتوا رو ایجاد کنی. ممکنه برای تبلیغ یک مسابقه‌ در رسانه‌های اجتماعی، از ایمیل مارکتینگ استفاده کنی. این کار کمک میکنه تا بتونی ترافیک بیشتری رو در صفحات اجتماعیت ایجاد کنی.

۲۳. بدون اتکا به تبلیغات یا سئو (SEO) می‌تونی به مشتریان فعلی در لیست ایمیلت دسترسی پیدا کنی.

به وسیله‌ی ایمیل مارکتینگ، تو میتونی به سرعت و به طور مستقیم، به مشتریان فعلی و لیدهای موجود در لیست ایمیلت برسی. این ارتباط مستقیم به این معنیه که تو با کم شدن جستجوی ارگانیک رسانه‌های اجتماعی، با محدودیت مواجه نمیشی. لازم نیست ماه‌ها صبر کنی تا ترافیک ارگانیک از طریق موتورهای جستجو به سایتت هدایت ‌بشن. برای دیدن نتایج نیازی نیست که هزینه‌ای برای تبلیغات PPC  یا شبکه‌های اجتماعی پرداخت کنی. به وسیله‌ی ایمیل مارکتینگ، لیست ایمیل تو به دارایی مهمی تبدیل میشه که میتونی مزایای اون رو در آینده ببینی.

۲۳. ایمیل مارکتینگ سریع شروع میشه.

شروع کار به وسیله‌ی کمپین ایمیل مارکتینگ کار آسونیه. الگوها و ابزارهای مختلفی در اختیار تو قرار داره که میتونه به تو در راه‌اندازی اولین کمپینت، در کمتر از یک ساعت کمک کنه! ابزارهای اتوماسیون ایمیل، راه اندازی کمپین‌های قطره‌ای رو، که باعث فعال شدن پیام‌های ایمیل خاصی میشن (مثل زمانی که مخاطبان اقدام خاصی مثل ترک خرید یا بازدید از صفحه قیمت‌گذاری رو در وب‌سایتت انجام میده) رو آسون میکنه.

۲۴. ایمیل عملکردی چندجانبه داره و کارکردهایی متنوعی رو ارائه میده.

یکی دیگه از مزایای منحصر به فرد ایمیل مارکتینگ اینه که ایمیل، کانال متنوع‌تری رو برای برقراری ارتباط با مشتریانت فراهم میکنه. تو هم میتونی متن و تصاویر رو از طریق ایمیل ارسال کنی و هم میتونی از فیلم، پیوست و لینک به محتوای مربوطه هم استفاده کنی. مثلاً اگه تجارت تو یک دارایی محتوایی (content asset) ایجاد کرده که میخوای اون رو، به وسیله‌ی لیست ایمیل خود مثل how-to video ( یکی از محبوب‌ترین روش‌های ارائه‌ی ویدئو‌های آموزشی در وب) یا کتاب الکترونیکی (e-book)، اطلاعاتی رو اشتراک بذاری و میتونی به پیام ایمیلت، یک ویدیو لینک بدی یا ارائه کنی و دارایی‌های محتوای اضافی رو ضمیمه کنی یا به صفحه‌ی فرود (landing page) لینک بدی که به تو این امکان رو میدهتا بتونی کتاب الکترونیکی رو بارگیری کنی.

۲۵. در ایمیل مارکتینگ محدودیتی برای انجام تبلیغات وجود نداره!

در حالی که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات PPC، تعداد نویسه‌هایی رو که مجاز به استفاده در پیام‌های برندتی رو محدود میکنه، ایمیل هیچ محدودیتی برای این کار نداره. به این معنی نیست که باید با ارسال ایمیل‌های جدید، به مشتریان و لیدهات، از این ویژگی سوء استفاده بشه. با این حال تو میتونی از این فرصت، در صورت لزوم برای ارائه‌ی پیام‌هایی طولانی‌تر و دقیق‌تر استفاده کنی. موقع تهیه محتوا، همیشه باید هدفت و هدف ایمیلت رو در نظر بگیری، اما به خاطر داشته باشی که فضای فعالیت تو، از کانال‌های دیگر یکم بیشتره.

همون‌طور که دیدی به نظر میرسه که مزایای ایمیل مارکتینگ هیچوقت تموم نمیشه! این تاکتیک قدرتمند بازاریابی دیجیتال؛ به تجارت‌ها در هر اندازه‌ای، این امکان رو میده تا به مخاطبانت رو در هر جایی که باشن، دسترسی پیدا کنن و با اونا تعامل داشته باشن.

نظرات شما:

منتظر خوندن نظر ارزشمند تو هستیم.

آزمایشگاه ایده
خبرنامه
آموزش

من خلاق بیدار شو

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که رمز موفقیت ... آیا تاکنون از خود پرسیده اید که رمز موفقیت بعضی از افراد در دنبال کردن و رسیدن به اهداف و آرزوهایشان چیست؟
دانلود